[home]   [news]   [Palm OS]   [Treo]   [Windows Mobile]   [support]

Radoslaw Nowak

official homepage

English Welcome!RNS:: logo

Welcome to my homepage which is dedicated to my skills, education, achievements, interests, and hobbies.

I was born in Krakow, Poland in 1983. I still live here because I love this beautiful city and its surroundings. In 2008 I finished economic computer science studies at the Cracow University of Economics. Now I run my private business. RNS:: is a company that develops software for Palm OS and Windows Mobile computers. We have achieved international success on this dynamically growing market.

In my work I use the following languages: C, C++, Pascal, Perl, PHP, MySQL, HTML, XML, JavaScript, etc. My hobbies include photography, traveling, skiing, and sailing. I spend a lot of time with my friends and family.

Radoslaw Nowak
(or simply Radek or RaNo)

Polish Witam!RNS:: logo

Witam na swojej stronie domowej, która przedstawia moje zainteresowania, umiejętności i osiągnięcia.

Urodziłem się w 1983 roku w Krakowie, gdzie wciąż mieszkam ponieważ kocham to miasto i jego okolice. W roku 2008 ukończyłem studia informatyczno-ekonomiczne na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Zachęcam do zapoznania się z zagadnieniami zawartymi w mojej pracy dyplomowej, którą opublikowałem tutaj. Obecnie prowadzę swoją firmę. RNS:: tworzy oprogramowanie dla palmtopów z systemami Palm OS oraz Windows Mobile. Na tym prężnie rozwijającym się rynku odnieśliśmy międzynarodowy sukces.

W mojej pracy posługuję się językami: C, C++, Pascal, Perl, PHP, MySQL, HTML, XML, JavaScript, i.in. Czas wolny przeznaczam na podróże, narciarstwo i żeglarstwo. Dużo czasu spędzam z rodziną i przyjaciółmi.

Radek

PhotographsRNS:: logo
Radek Nowak
Radosław Nowak
Radoslaw Nowak
Radek Nowak
Radosław Nowak
Radoslaw Nowak
Radek Nowak
Radosław Nowak
Radoslaw Nowak
[home]   [news]   [Palm OS]   [Treo]   [Windows Mobile]   [support]   [updates]   [forums]
Palm, Treo, and Centro are trademarks or registered trademarks of Palm, Inc.
Copyright © 2023 RNS::